Упровадження диференційованого підходу до забезпечення підтримки дітей з особливими освітніми потребами (ООП), затвердження нової форми індивідуальної програми розвитку та визначення рівнів підтримки в освітньому процесі дітей під час інклюзивного навчання. Ці зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти» 28 липня 2021 року.
Аутизм: інвалідність, що межує з геніальністю. Хто вони насправді - діти-аутисти?
Люди помилково думають, що ці дітлахи живуть в якомусь іншому світі. Це не зовсім так, вони живуть у нашому світі, але сприймають його інакше.
Вони відчувають на дотик не так як ми: до одного лише торкнешся – і йому стане боляче, а інший майже не відчуває болю.
Ці діти можуть мати загострений слух, тому часто у гамірних місцях затуляють вуха. Вони зосереджують вагу на деталях і їм дуже важко загалом осягнути світ, у якому ми живемо.
Ці діти зовсім беззахисні і не пристосовані до звичайного для нас життя, тому потребують постійної допомоги.
Вони – «аутисти» із розладом чуттєвої, емоційної, пізнавальної сфери, з порушенням моторики, уваги, пам’яті, мовлення та мислення. Словом – особливі.
Асистент вихователя – педагогічний працівник працює з дітьми у групі на заняттях, індивідуально.
Основне завдання – допомога вихователю в забезпеченні особистісно-зорієнтованого, індивідуального підходу в освітньому процесі, зокрема у створенні індивідуальної програми розвитку для дитини з особливими освітніми потребами. Оформлює та веде відповідну документацію. Забезпечує пізнавальну активність дітей з ООП. Спостерігає за поведінкою, успіхами, труднощами дитини, надає поради та пропозиції.
Асистент дитини – волонтер, один із батьків, або особа, яка їх замінює.
Основне завдання – підтримка, постійний супровід дитини, яка може мати комплексні порушення розвитку. Посада асистента дитини вводиться на підставі письмової заяви батьків або осіб, які їх замінюють.